Mam dość… Wszystkiego… Wszystkich…
Hałasu, gonitwy, chaosu w głowie. Nie mam siły na pokonanie kolejnych niepowodzeń… Nie dam rady spełnić waszych kolejnych oczekiwań… Jestem beznadziejna… Zostawcie mnie samą…
Beze mnie byłoby wszystkim lepiej… Nie chcę już być… Nie chcę już żyć…

Pomocy…

20150617_095511

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że takie myśli krążyły Ci po głowie? Czy miałeś wrażenie, że cały świat obrócił się przeciwko Tobie? Czy czułeś się tak skrajnie samotny i niezrozumiany, że nie miałeś pomysłu jak sobie poradzić z problemem? O nie, inaczej sformułuje pytanie. Czy czułeś w pewnym momencie życia, że jedynym rozwiązaniem Twoich problemów jest ostateczne oderwanie się od nich?

Spytam wprost – miałeś, bądź masz, myśli samobójcze?

Spokojnie. Nie musisz mi odpowiadać. Wiem jakie to trudne. Na prawdę. Ja też nie lubię o tym mówić. Wiedz tylko, że w mojej głowie też kotłowały się te myśli. Mnie przerosło macierzyństwo, ale na szczęście w porę zjawiła się przy moim boku najbliższą rodzina i przewróciła mnie do życia.

Psychiatrzy mówią, że nawet najlepszym zdarzają się gorsze dni. Nawet nie gorsze – Dni Fatalne, Dni Beznadziei, Dni Osobistego Końca Świata, podczas których masz wrażenie, że jutro nie nadejdzie. Takie dni i związane z nimi odczucia są oznaką zdrowia psychicznego!

Dam Ci radę – nie działaj w takie dni impulsowe. Możesz wtedy popełnić największy, bo nieodwracalny, błąd swojego życia. Połóż się spać. Jeśli nie możesz zasnąć weź środki nasenne (zgodnie z zaleceniem!) i pozwól się wyciszyć złym emocjom. Na drugi dzień problemy przestaną wydawać się nie do pokonania. Pamiętaj, nic nie trwa wiecznie! Nawet problemy. Zwłaszcza problemy.

Jeśli tylko chcesz to chętnie Cię wysłucham i pomogę jak tylko będę umiała. Pisz śmiało maila współczesna.mp@gmail.com albo wyślij wiadomość na Facebook. Masz we mnie wsparcie!

Zawsze możesz też zadzwonić do specjalistów, którym Twój los nie jest obojętny. Jesteś wart dla świata więcej niż teraz myślisz!

 116 123 – telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Do zobaczenia w realu!

*wpis zainspirowany akcją zhakujmy Google rozpoczętą przez StayFly „Stop samobójstwom!”

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
23 lutego - ogólnopolski dzień walki z depresją
Depresja – śm
kwiatyczb1
Demon duszy
DSC_0410
Rozstanie z dzieckie
maddinka_grey
Umiera człowiek, a
DSC_0513
Rodzice, gdzie jeste
 • Każda osoba, która będzie szukała sposobów jak odebrać sobie życie i trafi na posty z akcji, zmieni zdanie i poprosi o pomoc będzie najlepszym dowodem, że ta akcja działa. Blogosfera może zdziałać cuda.

  • Z tego co śledzę te akcje to natrafiłem już na sygnały, że do blogerów odbywały się osoby, którym ten wpis pomógł. Uważam więc, że warto wziąć udział w tej akcji 🙂

 • Ja miałam tylko ochotę zasnąć na kilka miesięcy i się obudzić jak będzie po wszystkim…

  • Ważne by przetrwać najgorsze. Później może być tylko lepiej.

 • Czytam posty na ten temat i mam nadzieję, że pomogą ludziom. Fajna akcja!

  • Mi ta akcja też się bardzo spodobało dlatego postanowiłam się dołączyć. Tak na prawdę mam nadzieję, że nikt nie trafi do mnie na bloga szukając takich informacji. A jeśli trafi to mam nadzieję, że się rozmyśli albo zechce porozmawiać.

 • Ja nigdy nie miałam myśli samobójczych. Nie zawsze było mi łatwo i tak jak większość przeżyłam w życiu również brzydkie chwile, ale samobójstwo wykluczałam. Akcja bardzo dobra i warto w niej wziąć udział! Oby komuś pomogła.

  • Gratuluję, że nie miałaś takiego problemu. Nie jest to nic przyjemnego. Niestety mam wrażenie, że coraz większa ilości młodych osób nie jest odporna psychicznie na niepowodzenia i dlatego tak wiele słyszy się o tragediach…

   Zapraszam do udziału w akcji 🙂