Dzieci to cudowne istoty. Prostolinijne. Prawdziwe w przeżywaniu swoich uczuć. Niczego nie ukryją, nie powiedzą, że jest dobrze, gdy serce czuje coś innego. Czasami mają problemy z nazwaniem swoich uczuć. Zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia trudne. Jednak gdy już je określą będą dążyć do uzyskania równowagi wewnętrznej.

DSC_0183Dla dobra dziecka

Już przed wakacjami mieliśmy jasno określony plan spędzenia trzech miesięcy poza domem. W naszych założeniach, część tego czasu, mieliśmy spędzić z mężem osobno. Ja z dziećmi miałam spędzić 3 tygodnie u dziadków, a mąż miał pozostać w Warszawie, bo musiał w tym czasie chodzić do pracy. Mąż miał odpocząć, ja spędzić więcej czasu z dziećmi i do tego zmienić otoczenie. Dla nas to było dobre rozwiązanie.

I tak na prawdę nasze rozwiązanie się sprawdziło. Przez pierwsze dwa tygodnie. Po tym czasie Pierworodny (3,5 roku) zaczął być tak nieznośny, że stawaliśmy z dziadkami na głowie by go zadowolić. Ze dwa dni zajęło mi dojście do przyczyny takiego stanu rzeczy – on tęsknił. Tęsknił całym sobą za swoim ukochanym tatą.

Szósty zmysł

W dniu, kiedy Ojciec Polak miał po nas przyjechać, Pierworodny wychodził z siebie. Pomimo tego, że nie pisnęliśmy mu ani słowem o tym, że tata przyjeżdża, on już wiedział. Cały dzień powtarzał babci, że „Babciu, moje wakacje się już skończyły. Jutro wracam do mojej Warszawki. Nie smuć się.” Byliśmy w szoku. Jak to możliwe? Czyżby szósty zmysł? Co więcej, nie braliśmy tego „jutro” na poważnie. Pierworodny na każdy dzień mówi „jutro” nawet jeśli to było wczoraj.

Ojciec Polak przyjechał jak Pierworodny już spał. Wstał do bliźniaków zanim Pierworodny się obudził, dlatgo wielkie było moje zdziwienie, gdy pierwszymi słowami syna po przebudzeniu było „Mamo, jedziemy do Warszawki?”. A gdy zobaczył ojca w pokoju… Wulkan emocji. Radość i płacz pod powiekami. „Tatuś, gdzie spałeś?”. Po chwili wrośnięcia w ziemię lot jak na skrzydłach w ramiona ojca. Cudowny widok.

Jestem szczęśliwa widząc taką miłość.

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
rose-490947_1280
Czy wiesz, co to jes
nicholas-571259_1280
Mikołajkowy hardcor
DSC_0665
Dzień z życia rodz
jaiprzyjaciel
Śniłeś mi się
DSC_0410
Rozstanie z dzieckie
tata_blizej_dziecka
Tato Polski –
Tata bliżej dziecka, Warszawa
Tato Polski –
Domki
Tutaj byliśmy na wa
DSC_0543
Atrakcja dla malucha
DSC_0513
Rodzice, gdzie jeste
10830563_367215503439908_5821533669551474063_o
Dzieci nad morzem
holiday_20-15
Misja specjalna R
DSC_0155
„Nie odkładaj
  • Jest ta więź. U mnie dzieci krzyczą z radości jak widzą gdy tata podjeżdża pod dom i nie raz musiał hamować bo by wpadli pod samochód :-p Ale tak bardzo chcą mu się rzucić na szyje że nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwo. Najlepsze jest to że go nie było tylko 8 godzin 🙂

  • Normalnie się wzruszyłam. Niezwykłe jest to przywiązanie Pierworodnego do taty. Naprawdę, niezwykłe…

  • Moja córka tęskni za tatą w ciągu kilku godzin, więc nie dziwi mnie to, że twój synek zatęsknił aż po dwóch tygodniach! Piękna jest taka miłość do ojca, cudownie 🙂

  • Jaka tęsknota <3