Przez bardzo długi czas pisałam bloga „do szuflady”. O ile mnie pamięć nie myli bloguję od 2005 roku. Pierwszego bloga założyłam na platformie Onet. Pisałam go do bodaj 2007 roku. Po dwumiesięcznej przerwie wróciłam do pisania. Ciężko mi było niego żyć. Drugie podejście do blogowania trwało nieprzerwanie 2 lata (2007-2009). Kolejny pamiętnik założyłam we wrześniu 2009 roku i piszę w nim do dziś.

Czasy blogowe się zmieniają, a ja wraz z nimi. Dojrzałam. 12 czerwca założyłam „bloga profesjonalnego”. Właśnie go czytasz. Założyłam go nie dla siebie, a dla innych. Mam nadzieję, że docenisz trud, który wkładam w jego tworzenie i dodasz coś od siebie. Ten blog bez Ciebie nie istnieje! Ja jestem z niego dumna i mam nadzieję, że ty będziesz jego dumnym czytelnikiem! Rozwijaj się razem ze mną!

bloger profesjonalny blox

logo Blog Uptade – www.blox.pl

Jestem blogerem z małym doświadczeniem w profesjonalnym blogowaniu

To fakt, z którym nie ma co polemizować. Piszę jak potrafię, komentuję szczerze, reklamuję się jak umiem. Długa blogerska droga przede mną. Jaka jest moja zaleta? Wszystko jest dla mnie nowe! Mogę jeździć na wszystkie możliwe konferencje i nigdy nie będę się nudzić! A jeszcze jak konferencja jest darmowa to wiedzcie, że na pewno mnie tam spotkacie! Tak właśnie trafiłam na Blog Uptade Bloger profesjonalny. Jeżeli będziecie mieli możliwość zjawić się na kolejnej edycji tego wydarzenia to wiedzcie, że warto!

Na początku były warsztaty

Bloger profesjonalny – czyli jaki?„Bloger profesjonalny to bloger świadomy” to była cała esencja tego warsztatu. Co to znaczy „świadomy”? Bloger profesjonalny to osoba świadoma tego kim jest, co ma do zaoferowania, w jaki sposób chce to przekazać i ma zdefiniowaną grupę odbiorców. Bloger profesjonalny nie pisze o wszystkim (a nie daj Boże o czymś na czym się nie zna!) dla wszystkich. Oznacza to tylko tyle, że pisze wielkie nic dla nikogo. Niby wszystko oczywiste, a jednak…

Narzędzia blogera – przyznam szczerze, że z żadnych przedstawionych narzędzi nie korzystam. Póki co piszę teksty na świeżo i zawsze na przeglądarce. Czuję, że to błąd, za który kiedyś mogę słono zapłacić. Muszę nauczyć się upraszczać sobie życie i oszczędzać sobie nerwów w razie przerwy w dostawie prądu podczas pisania.

Profesjonalne blogowanie na platformie – kiedy tylko pomyślałam o profesjonalnym blogowaniu od razu wiedziałam, że chcę pisać u siebie. To moje miejsce. Wiem, że wielu zaczynało właśnie na platformach, ale ja chcę inaczej. Zdaję sobie sprawę, że przez ten wybór budowanie społeczności idzie mi jak krew z nosa. Wierzę jednak, że ciężką pracą uda mi się wzbić na wyżyny.

O poczuciu niedoskonałości – wykład motywacyjny Artura Jabłońskiego, który podbił moje serce! Dziś już wiem, że jestem podwójnym ignorantem – jestem nieświadoma swojej niewiedzy. Chociaż, momentami wchodzę na drugi etap rozwoju w swojej doskonałości i staję się świadoma swojej niewiedzy. Długa droga przede mną. Powtarzam, ten wykład był na tyle fascynujący, że napiszę o nim osobną notkę. Obiecuję!

Później nastąpiła część dyskusyjna

Przyznam szczerze, że nie przypuszczałam, że słuchanie ekspertów będzie takie ciekawe. Jak będzie wyglądało blogowanie za 10 lat? Tego nikt nie wie. Blogosfera na pewno nie umrze. Będzie nadal trwać. Nie wiadomo w jakiej formie, ale będzie. Co z zarabianiem na blogu? Eksperci wieszczą wprowadzenie mikropłatności w podzięce za napisany tekst / stworzony film czy przekazanie treści w inny sposób. Blogerzy profesjonalny wyjdą zza monitora i pójdą w stronę albo tradycyjnych mediów, albo w stronę bycia celebrytami. A jak będzie na prawdę? Zobaczymy za 10 lat. Mam nadzieję, że będziecie wtedy ze mną 🙂

I w końcu doczekaliśmy się na długo wyczekiwaną część warsztatową

Na konferencji byłoa możliwość udania się na 14 różnych warsztatów. Większość z nich była powtarzana trzy razy w ciągu dnia, dwa tematy były prezentowane podwójnie i trzy tematy były prezentowane tylko raz. Mój wybór padł na Autoprezentacja / Marka własna i Współpraca Bloger-Klient. Przyznam szczerze, że bardzo dużo wyciągnełam z tych warsztatów. Zwłaszcza z tych pierwszych. Wiem już, przynajmniej teoretycznie, jak mam zbudować swój wizerunek w sieci. Nie chcę budować swojej legendy, która by upadła przy poznaniu mnie w realu. Jestem tylko człowiekiem, a nie Idealną Matką Z Plakatu. Drugi warsztat upewnił mnie w przekonaniu, że niezbadane są wyroki firm reklamowych. Po prostu rób swoje, rób to dobrze, a prędzej czy później dostaniesz swoją szansę i tylko od Ciebie będzie zależało czy ją wykorzystasz.

Po tym spotkaniu wiem jedno – czas na zmiany

Od momentu założenia bloga wiedziałam jedno – nie chcę by mój blog był blogiem jednym z wielu. Chcę, by mój blog był popularny. Chcę, by moje pisanie zainspirowało ludzi do działania. Chcę sprawić by ludzie spojrzeli na otaczający nas świat z innej perspektywy. Chcę poruszać trudne i konktrowersyjne tematy, o których warto mówić, a nie zamiatać je pod dywan. Chcę pokazać macierzyństwo w jego prawdziwym wymiarze. Chcę pokazać światu siebie – kobietę z wieloma wadami, która chce być jak najlepsza.

Chcę by na moim blogu powstała wspaniała społeczność czytelników gotowych na wszystko! Pomożecie? 🙂

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
grzechy blogera na urlopie
3 grzechy blogera na
blog conference poznań relacja
Bardzo Cenne Porady,
spotkanie blogujacych mam trojmiasto 1
Gdynia gości bloger
blog roku, 2015, gulbaska
Gulbaska i Gala Twó
ZAUFASZ
3 zasady bezpieczeń
spotkanie blogerów, grodzisk mazowiecki, logo
Mój blog ma moc!
networking, jak się do niego przygotować, jak przygtować się do networkingu
Networking dla bloge
bloger
Bloger to człowiek
bloger
Bloger to dawca emoc
fireworks-978887_1280
1 stycznia – D
www.blogowigilia.pl
Blogowigilia 2015 cz
www.blogowigilia.pl
Blogowigilia 2015 cz
Jestem Wyjątkowa!
Każdy bloger to wyj
avatar
Nowa twarz Współcz
narada_rodzinna_kprm
Idę do Kancelarii P
DSC_0145
Gdzie kończy się i
maddinka_grey
Umiera człowiek, a
Na start! ...
 • Kurde fajnie tu. Widać, że masz wizję i determinację, mi czasem brak jednego i drugiego 🙂

  • Dziękuję za komplementy 🙂 Staram się 🙂

 • Zwarta i gotowa do pomocy, na ile tylko będę mogła 🙂

 • Super! Uwielbiam takie konkretne i stanowcze podejście, którego mi czasami bardzo brak:) Trzymak kciuki za wszystkie Twoje plany i zamierzenia 🙂

  • Dzięki 🙂 Mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować 🙂

 • Ja nie dzielę blogerów na profesjonalnych i nie, ale na piszących ciekawie i wręcz przeciwnie, Ty należysz do pierwszej grupy i życzę Ci powodzenia!

  • Oh jej, ale komplement! 😀 Chyba najlepszy dla osoby tworzącej 🙂 Dziękuję :*

 • Kibicuję!:)

 • O to jak ja robię źle. Co prawda piszę bardzo świadomie. Dokładnie wiem do kogo piszę i posty mam przemyślane. Ba, nawet bardzo często zaplanowane. Ale z założenia nie chciałam być popularna. Grono moich odbiorców jest wąskie. A jak kiedyś napisałam u siebie na fb: mam taką nadzieję, że kiedyś zniknie. Że nie będę miała dla kogo pisać. Ale póki co co 10 dziecko rodzi się przedwcześnie, a razem z nim przedwcześnie rodzi się dwójka rodziców.

  • Sama znam kilkoro rodziców przedwcześnie urodzonych dzieci. Dobrze, że mogą trafić na taki blog jak twój, bo chyba najgorsze co może się takim osobom przydarzyć to zostanie samemu w tak ciężkiej chwili.

 • Cholera, nie słyszałam o tym wydarzeniu…gdzie ja żyję, że takie informacje do mnie nie docierają ? 😀

 • Pomożemy 🙂 Życzę c samych sukcesów w blogowaniu i w życiu 🙂

  • Dziękuję 🙂 za miesiąc mam urodziny, więc taka podwójna moc życzeń na pewno się spełni 🙂

 • Jestem z Tobą, trzymam kciuki i liczę na więcej 🙂

 • Powodzenia. Super takie wykłady i żałuję ogromnie, że nie mam szansy takiego kształcenia 🙁

  • Dzisiaj, albo wczoraj, też było jakieś spotkanie w Krakowie. A zdobytą wiedzą zawsze się z chęcią podzielę 🙂

 • A jak, pomożemy 🙂 zwłaszcza, że czytamy z przyjemnością 🙂

 • Pomożemy 🙂