Całkiem niedawno blogosferę zalała fala wpisów na temat samych zainteresowanych – środowiska blogerskiego. Podnoszono argumenty, że blogerzy są podli, zachłanni, bezwzględni, wyrachowani i źli. Jednocześnie są otwarci na problemy społeczne, pomocni, a kontakty blogerskie przeniesione do  świata realnego owocują w piękne przyjaźnie. Zgadzam się ze wszystkim co zostało napisane. W blogosferze, jak w realnym świecie, są szuje i ludzie ze złotym sercem. Tego nie zmienimy. Wiecie jednak o czym należy pamiętać myśląc o blogerze? Każdy bloger, niezależnie od naszych sympati czy antypatii, to wyjątkowy człowiek!

Jestem Wyjątkowa!Bloger żyje pisaniem

Dla blogera, pisanie jest tak samo naturalne jak oddychanie. Możliwość podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami daje mu nie lada satysfakcję. Każda interakcja z czytelnikiem jest dla niego potwierdzeniem, że to co robi, robi dobrze. Bloger nie jest zawodowym pisarzem. Bloger jest człowiekiem z pasją pisania. On, poprzez prowadzenie bloga, dopiero się rozwija. Szuka swojego stylu. Z każdym wpisem szlifuje swój warsztat. Bloger nie jest nieomylny! Przecież jest tylko człowiekiem! Dlatego, gdy da ciała na całej linii, potrafi zgiąć kark i publicznie przyznać się do głupstwa.

Bloger jest kreatywny

Gdyby istniała możliwość przejrzenia całego internetu możnaby z całą pewnością stwierdzić, że napisano już wszystko. Chcesz na nowo wymyślić koło? Nie. Na nowo opowiem jego historię Jason Hunt. To zdanie jest kwintesencją blogosfery! Blogerzy potrafią spojrzeć na najbardziej oklepane tematy z innej, czasami bardzo zaskakującej, perspektywy. Ci najbardziej kreatywni potrafią w taki sposób przedstawić historię zwykłego spaceru do warzywniaka po marchewkę, że właśnia ta historia okaże się dla wielu czytelników impulsem do zmiany życia. I to jest wspaniałe!

Bloger jest ciekawy świata

Pisanie bloga to ciężka praca. Zgadzam się. Nie każdy człowiek jest bezgranicznie otwarty na otaczające go bodźce. Jak myślicie, skąd blogerzy biorą swoje inspiracje? Odpowiedź jest prosta – z najbliższego otoczenia! Inspiracją dla blogera może być sytuacja na przejściu dla pieszych, zasłyszana rozmowa czy spadający liść. W codziennej gonitwie nikt przecież nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami! Świat blogera składa się z pierdół. Impulsem do  poznania nowego zagadnienia mogą być także pytania i sugestie czytelników. Każdy bloger, który podchodzi z szacunkiem do swoich czytelników, nie pozostawi ich bez odpowiedzi. To jest cudowne!

Bloger lubi wyzwania

Gdy nie-bloger popada w marazm, bloger szuka inspiracji. Gdy nigdzie wokół takiej nie znajduje, szuka adrenaliny dla swoich szarych komórek. Każdy chwyt jest dozwolony by tylko zapędzić szare komórki do pracy. Kto napisze najlepsze opowiadanie? Kto wymyśli 10 sposobów na zastosowanie pudełka od zapałek? Kto zrobi najładniejsze ciastka z konkretnego przepisu? Kto? Kto? Kto? Bloger!

Bloger z każdym dniem doskonali siebie

Nieważne czym zajmuje się bloger – czy „tylko” pisze, czy zajmuje się rękodziełem albo stylizacjami modowymi – każdy bloger z każdym kolejnym wpisem chce być coraz lepszy.  Bloger nie odpuszcza. Bloger nigdy nie jest z siebie zadowolony w 100%. Zawsze w tyle głowy ćmi się jakieś „ale”. Dlatego bloger z każdym dniem jest coraz lepszy. Doskonali się w sztuce informatyki, grafiki, fotografii, pisania tekstów, marketingu i reklamy. Samorozwój podbudowuje jego pewność siebie, a czytelnicy z każdym nowym, lepszym postem coraz chętniej wracają w internetowe progi swojego ulubieńca.

Bycie blogerem to niesamowita przygoda. Cieszę się, że mogę ją przeżyć. Cieszę się, że jesteście ze mną. Dziękuję! 🙂

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
grzechy blogera na urlopie
3 grzechy blogera na
blog conference poznań relacja
Bardzo Cenne Porady,
snapchat gulbaska
Snapchat – pod
Dlaczego matka szyje, uczę się szyć
Dlaczego matka szyje
blogowe podsumowanie miesiąca kwiecień 2016
Kwiecień 2016 ̵
przesilenie wiosenne
Przesilenie wiosenne
pieniądze, program rodzina 500+
Na co wydamy pienią
marzec-2016
Marzec 2016 –
wielkanoc, o wyższości wielkanocy
O wyższości Wielka
pieniądze to nie wszystko, dzieci t najcenniejszy skarb
Pieniądze to nie ws
DO KOLEJKI!
Kolejka na poczcie
DZIENNIKZYWIENIOWY
Dziennik kalorii
konsultacja dietetyczna
Dla mnie – ode
blog roku, 2015, gulbaska
Gulbaska i Gala Twó
luty 2016m podsumowanie, gulbaska
Luty 2016 – po
Zamknij oczy
Wizualizacja celu: s
STYCZEń 2016(1)
Styczeń 2016 –
5 powodów
5 powodów, dla któ
ŚWIĘTY
Poślubiłam święt
bloger
Bloger to dawca emoc
LAST MINUTE!
Zazdroszczę Wam pod
balwany_na_drodze
Omijaj bałwanów na
https://dwgkfo5b3odmw.cloudfront.net/img/promo_image/2930-1600x600_sailormoon.jpg
Pokolenie Czarodziej
fireworks-978887_1280
1 stycznia – D
pierwsze_polrocze
Jak rozkręciłam bl
rose-490947_1280
Czy wiesz, co to jes
www.blogowigilia.pl
Blogowigilia 2015 cz
girl-677576_1280
Blondynka jest naga!
santa-claus-223446_1280
Panie M. zrób mi w
rodzicielstwo
Mieszanka dumy i wst
training-998351_1280
Cierpienia matki ćw
avatar
Nowa twarz Współcz
20151111_165237
Opuszczamy dzidziusi
DSC_0647
5 rzeczy, których n
haloween
Halloween, idź do d
20151028_114524
Wyobrażam sobie ży
WM
Wyrodna matka? Dzwon
spacer z bliżniakami
5 powodów, dla któ
bloger profesjonalny blox
Jak daleko mi do blo
DSC_0534
Pogoda życia
DSC_0389
KDR – Krajowa
DSC_0145
Gdzie kończy się i
DSC_0825
Dzieci z (nie)urodze
DSC_0010
Drzewo mojego dzieci
Brązowooki - Mały Buntownik
Trzy charaktery
pampersy
„Dziwi mnie
tylkojeden
Gdyby był tylko jed
maddinka_grey
Umiera człowiek, a
DSC_0513
Rodzice, gdzie jeste
DSC_0155
„Nie odkładaj
Na start! ...
 • Właśnie dlatego uwielbiam blogowanie!

 • Zostałem blogerem, powiedziałbym od czapy, z dnia na dzień i nie żałuję tego! Pisze kiedy mam czas, ale dzielę się tym z ludźmi, którzy chcą ze mną dyskutować i nie zawsze sie zgadzają. Podoba mi się to co robię! 😀

  • I to jest jedna z ważniejszych dobrych zasad życia – rób to co lubisz i sprawia ci przyjemność! 🙂

 • Mama 24h

  Czasami trzeba wyrzucić myśli, które nas buzują. Myślę tak samo jak ty 🙂

  mama-pelen-etat.blogspot.com

  • Blog jest idealnym „śmietnikiem” na nadmiar myśli 🙂

 • matkabezkitu

  No Masz rację! W każdym punkcie! Ja również dziękuję za ten wpis 🙂

 • melanii

  Jestem od niedawna. Tzn. czytałam, ale nie komentowałam. Blogi są różne, tak, jak różni są ludzie. Jedni lubią słodzenie i wieczne głaskanie po główce, inni za krytykę, nawet tą konstruktywną, kiedy nie obrażasz, nie wyzywasz, jednym słowem nie hejtujesz, tylko normalnie wypowiadasz swoje zdanie są gotowi utopić Cię w łyżce wody, bo nie podzielasz ich opinii.
  Osoby piszące blogi podziwiam za odwagę, bo nie jest to łatwe w tych trudnych, niebezpiecznych czasach tak się odrzeć z prywatności.

  • Czy wyrażanie swojego zdania na tematy wychowawcze to odzieranie się z prywatności? Czy pisanie o tym, że zycie jest piękne to odzieranie się z prywatności? Czy pisanie o swoich wątpliwościach i planach to odzieranie się z prywatności? Moim zdaniem nie. Podanie imienia i nazwiska czy dodanie zdjęcia to nie jest ekshibicjonizm. Tak na prawdę czytelnicy bloga widzą co bloger myśli, a nie jakim jest człowiekiem. Nie jestem zwolenniczką zapraszania do siebie każdej napotkanej osoby i pokazywania jej jak żyję. To nie na tym polega.

   • melanii

    Chodziło mi o różne blogi, a nie konkretnie o Twój 😉 Są osoby, które pokazują otwarcie, jak mieszkają, jaki mają samochód, wrzucają setki zdjęć.
    Nie bardzo rozumiem, kiedy blogerzy bez niczego zasypują sieć fotkami swoich pociech, ale swojej twarzy nie pokażą.

    • Przyznam szczerze, że sama też tego nie rozumiem. Sama ograniczam zdjęcia z udziałem moich dzieci do minimum. W momencie gdy postanowiłam „otworzyć się” z blogiem od razu zrobiłam odpowiednie porządki na swoim prywatnym profilu.

 • Marta

  Amen 🙂

 • Młoda Mama

  Kochana! Łezka mi się w oku zakręciła! Cali my! 😀
  Pozdrawiam Cię ciepło!! :*

  • Jeśli tekst blogera wywołuje emocje u czytelnika to znaczy, że bloger napisał dobry tekst 😀 Jestem wzruszona, dziękuję 😀

   • Młoda Mama

    …to jest dobry tekst!
    Wreszcie ktoś mówi o nas, o blogerach, prawdę! 🙂

    • Nie lubię kłamać na swój temat 😉

 • Zwykła Matka

  Fakt, bycie blogerem jest pełne wrażeń, inspiracji…..Dzięki blogowi poznaję wspaniałe dziewczyny! Mam coś dla siebie i w końcu robię to co lubie i co (CHYBA!) wychodziło mi zawsze nienajgorzej – pisanie 🙂

  • O dziwo na spotkaniach blogerkich jest coraz więcej panów i mam wrażenie, że wychodzimy ze stereotypu kobiety humanistki i mężczyzny ścisłowca. Bardzo mi to odpowiada 😀

 • patita

  bardzo fajny post. Świetnie napisane.