Nieważne jak daleko próbuję sięgać pamięcią, nie przypominam sobie bym kiedykolwiek pisała listy do św. Mikołaja z jakimś szczególnym namaszczeniem. Owszem, pamiętam czasy, gdy koślawym pismem prosiłam rodziców-mikołajów o najprzeróżniejsze zabawki (a ich lista nie była wcale taka długa). To jest nieodłączna część dzieciństwa. Jednak szybko zauważyłam, że jedyne o co zawsze i niezmiennie proszę to zdrowie dla najbliższych. Dojrzałam, a listy przestały być potrzebne. Na dzień dzisiejszy, w taki dzień jak Mikołajki, spisuję swoje marzenia.

santa-claus-223446_1280

Chciałabym, aby mój blog stał się rozpoznawalny

Na tę chwilę blog jest moim oczkiem w głowie. Potrafię kombinować godzinami jak go ulepszyć w każdym detalu. Chcę by był moim portfolio i stał się sposobem na życie. Chcę, bym dzięki niemu mogła się rozwijać, zarabiać i dzięki temu zawsze być w domu by trzymać w ryzach logistycznych naszą pięcioosobową rodzinę. Czuję, że po tak długim „siedzeniu w domu” praca na etacie nie jest już dla mnie. I żeby było jasne, nie ze względu na mnie, ale ze względu na posiadanie dzieci. Dlatego tak bardzo się staram, by mój pomysł na życie wypalił.

Chciałabym znów być tak pewna siebie jak kiedyś

Podczas jednej z ostatnich rozmów z Ojcem Polakiem zdałam sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy – moja pewność siebie wyparowała. Nawet jeśli jestem pewna jakiegoś swojego działania, to wystarczy kilka słów krytyki bądź wytyknięcie błędów w nieodpowiedni sposób bym zamkneła się w sobie. Pomimo tego, że chcę zwojować świat… boję się osiągnać sukces. Bo czuję, że na niego nie zasługuję… Chcę to myślenie zmienić. Chcę znów zostać Panią własnego życia.

Chcę by wszystko co dobre działo się tu i teraz

Nie chcę już czekać z wymianą garderoby gdy osiągnę nieosiągalny rozmiar 38. Nie chcę czekać z zakupem sprzętu fotograficznego do „kiedyś”. Nie chcę odkładać realizacji marzeń na później. Nie chcę rezygnować z siebie na rzecz wszystkich wkoło. Chcę przeżyć swoje życie w gronie osób, które mnie kochają i wspierają.

Poza tymi wszystkimi egoistycznymi pragnieniami chciałabym, aby moja rodzina zawsze była ze mną

Żeby była zdrowa i szczęśliwa. Żebyśmy zawsze razem pokonywali trudności. Żeby nic nas nie złamało i nie rozdzieliło. Chcę żeby było zawsze tak jak teraz. Tylko trochę lepiej.

Dziękuję.

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
przesilenie wiosenne
Przesilenie wiosenne
pieniądze, program rodzina 500+
Na co wydamy pienią
wielkanoc, o wyższości wielkanocy
O wyższości Wielka
pieniądze to nie wszystko, dzieci t najcenniejszy skarb
Pieniądze to nie ws
DO KOLEJKI!
Kolejka na poczcie
5 powodów
5 powodów, dla któ
ŚWIĘTY
Poślubiłam święt
LAST MINUTE!
Zazdroszczę Wam pod
https://dwgkfo5b3odmw.cloudfront.net/img/promo_image/2930-1600x600_sailormoon.jpg
Pokolenie Czarodziej
fireworks-978887_1280
1 stycznia – D
rose-490947_1280
Czy wiesz, co to jes
girl-677576_1280
Blondynka jest naga!
nicholas-571259_1280
Mikołajkowy hardcor
rodzicielstwo
Mieszanka dumy i wst
Jestem Wyjątkowa!
Każdy bloger to wyj
20151111_165237
Opuszczamy dzidziusi
DSC_0647
5 rzeczy, których n
haloween
Halloween, idź do d
20151028_114524
Wyobrażam sobie ży
WM
Wyrodna matka? Dzwon
spacer z bliżniakami
5 powodów, dla któ
DSC_0534
Pogoda życia
DSC_0389
KDR – Krajowa
DSC_0825
Dzieci z (nie)urodze
DSC_0010
Drzewo mojego dzieci
Brązowooki - Mały Buntownik
Trzy charaktery
pampersy
„Dziwi mnie
tylkojeden
Gdyby był tylko jed
DSC_0513
Rodzice, gdzie jeste
DSC_0155
„Nie odkładaj
 • Życzę Ci aby wszystkie marzenia Ci się spełniły 🙂

 • Mogę się pod tym podpisać. A z całego serca życzę Ci, żeby wszystko się spełniło!!! :*

 • Co do bloga kiedyś też miałam parcie na popularność, ale jak zaczynałam go pisać miał być dla mnie odskocznią od codzienności a co zrobił ze mną? no właśnie zrobił kolejną czynność która trzeba było wykonać. Dla tego wróciłam do mojego pierwszego celu i się relaksuje pisząc bloga zamiast chodzić na minowanym 🙂
  Trzymam kciuki 😉

  • Ja uwielbiam pisać! Póki co nie czuję, żeby to mnie przytłaczało ale jak zacznie, to nie będę się bała tego zmienić. Dlatego też nie piszę codziennie, a na weekendy praktycznie się odcinam od Internetu. Trzeba znać umiar, bo nie warto robić niczego za wszelką cenę. Dziękuję za dobrą radę 🙂

 • Trzymam kciuki, żeby Pan M się pojawił. Tupnął nogą czy co on tam robi za czary i żeby się zaczęło spełniać, krok po kroku. Bardzo piękne marzenia – warte spełnienia!

  • Na pewno wiele by to ułatwiło w naszym pięcioosobowym życiu 🙂

 • Masz rację na nic nie czekaj. Rozmiar 38 jest zawsze osiągalny, ale nie ma potrzeby za nim gonić. Trzeba dobrze przemyśleć swoją garderobę, a w każdym rozmiarze będziesz czuła się jak milion dolców. Co do krytyki olej ją! Wyciągnij z niej to co najlepsze a resztę wyrzuć w niepamięć. I spełniaj marzenia, bo to choć trudne dla naszej głowy, to bardzo proste w działaniu. Pozdrawiam

  • Tylko akurat ta konkretna krytyka nie ma nic do wyciągania z niej, tylko jest negowaniem czegoś czego się kompletnie nie rozumie. Najchętniej bym ją olała ale jeszcze nie umiem.
   Dzięki za te słowa motywacji 🙂

 • W takim razie życzę spełnienia tych wszystkich marzeń!

 • Spełnienia! Mam całkiem podobne marzenia. Niby takie zwykłe, a jednak niezwykłe. 🙂

  • Ja to bym chciała, żeby każdemu udało się w życiu to co sobie zaplanował 🙂

 • I niech te marzenia się spełnią 🙂

 • Masz najwspanialsze i najprzyjemniejsze marzenia jakie można mieć. Życzę Ci najszczerzej jak można, żeby Święty pomógł Ci w ich realizacji najbardziej jak się da. I trzymam za Ciebie kciuki.

 • Zwykła Matka

  Niech cie ten pulchny grubasek wysłucha, a ja podczepiam się pod te marzenia, dodam do listy jeszcze skromnie wlasne M i będę prze szczęśliwa 🙂 Wiesz, dla mnie wychodzenie codziennie do pracy tez juz jest nierealne. Rodzinke mam mniejszą, ale….po 7 latach w domu…ciężko jest cos zmienić i z niego wyjść! Zmiany na blogu tez mi się marzą, ale ani nie mam pomysłu, ani mnie na nie nie stać 🙁

  • Ja bym chętnie powychodziła z domu, ale nie mam jak. Jednak decydując się na rodzinę trzeba też zmienić nieco priorytety.

 • Życzę Ci aby Mikołaj wysłuchał 🙂 i spełnił prośby i marzenia!

  • Dziękuję 🙂 Przez cały najbliższy rok planuję robić wszystko by mu w tym dopomóc 🙂