O Fundacji Tętniące Życiem dowiedziałam się przy okazji organizowanych przez jej członkinie warsztatów Jestem SENSualna, w których nie miałam szczęścia uczestniczyć. Jednak gdy dowiedziałam się, że dziewczyny z Fundacji organizują 16 stycznia 2016 roku szkolenie „Przekrocz Rubikon” w Warszawie, postanowiłam wziąć w nich udział. Chciałam przekonać się na własnej skórze, czy faktycznie takie szkolenie daje ogromnego kopa motywacyjnego jak zapewniały dziewczyny z warsztatów SENSualna. Rzeczywistość okazała się zaskakująca. Okazało się, że wyniosłam stamtąd coś więcej niż motywację. Wyniosłam zaufanie do samej siebie.

Równowaga

Wyznacz sobie cel

Idąc na szkolenie, jak nigdy wcześniej, miałam świadomość tego jaki jest mój cel, który chcę zrealizować. Jest on Wymietny, Ambitny, Realny, Terminowy i Osobisty. WARTO wyznaczać sobie cele i dąrzyć do ich realizacji. Moim WARTOściowym celem jest rozwój mojego bloga do takiego poziomu, bym mogła dołączyć do zacnego grona żywicieli rodziny. Z tego też powodu, od samego początku istnienia mojego miejsca w sieci, ogłaszałam wszem i wobec jego istnienie. Jestem z niego dumna. Chcę by świat o nim wiedział.

Uwierz w siebie i zaufaj sobie

Wierzę w siebie. Wierzę, że systematyczna realizacja moich postanowień doprowadzi mnie do realizacji wyznaczonego celu. Wiem, że tak będzie. To tylko kwestia czasu. Nawet, gdy przyjdą wewnętrzne chwile zwątpienia to ja się nie poddam. Wiem dokąd prowadzi droga, którą sobie wyznaczyłam. Do sukcesu. W tym momecie zazwyczaj pojawiał się mój jedyny lęk – pytanie o to „Co ja zrobię gdy osiągnę sukces?”, „Co będzie dalej?”. Teraz już się o to nie martwię. Zaufałam sobie. Wiem, że gdy dojdę do ściany to zrobię krok w tył, rozejrzę się i znajdę wyjście z sytuacji. Dam radę.

Jednak są w moim otoczeniu sytuacje i osoby, które skutecznie podcinają mi skrzydła. Padają słowa, które potrafią zranić do żywego. W takich sytuacjach, pomimo przekonań o swojej racji tracę radość z tego co robię. Tak nie powinno być. Dlaczego ja i wiele innych osób pozwalamy na to, by czyjekolwiek wątpliwości i niezrozumienie miały mieć wpływ na realizację naszych celów? Gdyby Kopernik uległ presji wszystkim, którzy „mieli rację” moglibyśmy do dziś sądzić, że Ziemia jest płaska.

Zaufanie sobie oraz wiara w siebie pozwolą nam być dla siebie największym wsparciem. Gdy osiągniemy ten stan nic już nas nie zatrzyma w drodze do realizacji postawionych sobie celów.

Przekroczyłam Rubikon

Samo podejście do Przekroczenia Rubikonu było dla mnie nie lada wyzwaniem. Mieszanka strachu, wstydu, niepewności – pomimo wylanych na miejscu łez – dała o sobie znać dopiero kilka godzin później, gdy zaczęła mnie boleć głowa. Jestem z siebie dumna, że pokonałam swoje ograniczenia, wykrzyczałam na głos swoje lęki i rozpoczęłam proces zmian, które poprawią jakoś mojego życia.

Magiczna karta, motywuje do doskonalenia

Jednym z elementów szkolenia było losowanie tzw. „magicznych kart”. Kartoników wielkości dłoni, na których znajduje się obrazek i sentencja, która ma podpowiadać rozwiązanie problemu, z którym przyszliśmy na szkolenie. Zabawne, prawda? Z jednej strony sami jesteśmy władcami swojego losu, a tutaj głupi przypadek ma wpłynąć na nasze dalsze postępowanie? Dobry żart.

Jednak gdy spojrzałam na swoją kartę poczułam się zbita z tropu, a w głowie rozległo się pytanie „Skąd wiedziałaś?”. Na mojej magicznej kartce widniała sentencja – RÓWNOWAGA. Wypracuj ją. Nie „odnajdź ją”, nie „naucz się jej”, tylko „wypracuj ją”. Równowaga nie jest moim naturalnym stanem. Zdaję sobie z tego doskonale sprawę. Jednocześnie wiem, że moja równowaga emocjonalna jest wartością, która bardzo ułatwiłaby życie mi jak i mojemu najbliższemu otoczeniu. Jest o co walczyć. Jest co wypracowywać w pocie czoła.

Wiem, że WARTO.
Dziękuję.

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
DO PIERDLA Z TYM OWSIAKIEM!
Do pierdla z tym Ows
mamatatatablet
Wychowujesz jeszcze
DSC_0379
Zła tajemnica
plakatakcji
Paląc w ciąży zab
tata_blizej_dziecka
Tato Polski –
Tata bliżej dziecka, Warszawa
Tato Polski –
 • o chlopcu I

  Słuszna uwaga na karteczce … Myśle, ze cały jej sens w tym, ze bedzie pasowała do każdego … Ale czasami potrzebujemy tej prawdy oczywistej 😉

 • Chciałabym móc kiedyś wziąć udział w takim spotkaniu.

  • Mam nadzieję, że będziesz miała okazję 🙂

 • Na podobne warsztaty mam zaproszenie u siebie i chyba też skorzystam 🙂

  • Nie zawachaj się wykorzystać tej szansy!

 • Miałam podobną minę, gdy wylosowałam karteczkę z sentencją na warsztatach SENSualnych – ona do mnie pasuje!

  • Mam nadzieję, że masz ją przywieszoną w jakimś widocznym miejscu 🙂 A mogę wiedzieć co tajemniczego wyciągnęłaś?

   • Wisi u mnie w kuchni 🙂
    Wdzięczność – podziękuj

 • Jestem z Ciebie DUMNA! i Twojego kroku <3

  • Dzięki :* Ja też jestem z siebie dumna 🙂

 • Oczywiście że WARTO jeśli dąży się do wyznaczonego celu to zawsze musi się udać, czego ci życzę 🙂

 • Widzę,że co chwilę szkolenie,inwestowanie czasu i energii w to co sobie zaplanowałaś.Musi się udać 😊