Uwielbiam podróżować. W każdy z tych dni, podczas których mam możliwość budzić się w miejscu A i zasypiać w miejscu B, oddalonym od siebie o setki kilometrów, daje mi moc. Są to zazwyczaj najbardziej intensywne dni mojego życia, bo wstaję bardzo wcześnie, by wyruszyć w podróż, i kładę się spać bardzo późno, bo szkoda mi marnować czasu będąc w miejscu, w którym jestem tylko gościem! Poza tym uwielbiam morze. Wiem, że widok morza tuż za oknem będzie tym, który będę chciała oglądać na emeryturze. Z tych powodów bardzo się ucieszyłam, gdy moje zgłoszenie do uczestnictwa w Spotkaniu Blogującyh Mam w Gdyni zostało rozpatrzone pozytywnie i mogłam wyruszyć na spotkanie 400km od domu!

spotkanie blogujacych mam trojmiasto 1

Spotkanie było krótkie, ale intensywne

Przyznam szczerze, że chyba nigdy nie będę zadowolona z długości jakiegokolwiek spotkania blogerskiego. W mojej ocenie takie spotkania zawsze będą dla mnie za krótkie! Bo jak tu nacieszyć się obecnością blogerek, które się podczytuje i można poznać je na żywo, a jednocześnie spróbować poznać dziewczyny, o istnieniu których dowiedziało się na chwilę przed spotkaniem (miesiąc wcześniej to za krótko, bo ogarnąć temat i połączyć w głowie człowieka z blogiem). Apeluję, by następnym razem spotkanie trwało co najmniej 6 godzin! Dziękuję.

Nasza 10-cio osobowa ekipa urzędowała w CiuciuBabka Cafe

Bardzo sympatyczne miejsce na mapie Gdyni, które jest przystosowane do goszczenia rodzin z dziećmi. Z moich obserwacji wynikało, że dzieciom najbardziej odpowiadała zabawa w „zamykanie się w bańce”. Jeśli nie wiecie o co mi chodzi, koniecznie musicie odwiedzić ten lokal podczas pobytu w Trójmieście. Tym bardziej, że po zjedzeniu domowego obiadu czy wypiciu koktajlu można prostą drogą dojść bezpośrednio do gdyńskiego deptaka.

Spotkanie rozpoczęłyśmy od konsumpcji tortu przygotowanego przez Kraina Wypieków. Pyszny i obłędnie wyglądający. Następnie przystąpiłyśmy do licytacji przedmiotów, z których dochód został przeznaczony na wsparcie akcji Jan Dąbrowski – Waleczne Serce. Udało nam się uzbierać 1250zł! Brawo My! Z licytacji przywiozłam do domu: zestaw kosmetyków Ziaja z nowej serii Cupuacu, kapsułki Bi-phase z witaminą C firmy KLAPP, książkę o fotografii dziecięcej Mamarazzi Wydawnictwa Helion oraz piękną sukienkę Urban Republic – jak tylko trochę schudnę, to Wam się w niej pokażę!

spotkanie blogujacych mam trojmiasto 2Po otworzeniu serc i opróżnieniu portfeli mogłyśmy rozpocząć serię prelekcji

W pierwszej kolejności miałyśmy okazję posłuchać Anny Dziemidzik (Art&MakeUp Gdańsk), która opowiedziała mam o sztuce makijażu codziennego i udowodniła, że należy szukać kosmetycznych perełek, bo bardzo często okazuje się, że przez niewiedzę przepłacamy za kosmetyki, które nie powalają jakością.

Następnie na forum wypowiadała się pani logopeda Marta Baj-Lieder z Centrum Terapii Logop w Gdańsku. Był to dla mnie najbardziej wartościowy wykład. Rozwiał on moje wątpliwości dotyczące rozwoju mowy u Pierworodnego, a dodatkowo rzucił nowe spojrzenie na bagatelizowaną przeze mnie dziedzinę integracji sensorycznej.

Na koniec zagościła w naszym gronie pani Ida Sywula (Chuścioch), która przybliżała nam zalety noszenia dziecka w chuście oraz pokazała technikę noszenia. Przyznam szczerze, że sama chętnie bym spróbowała 😉

spotkanie blogujacych mam trojmiasto 3Wszystko co dobre szybko się kończy

To był cudowny weekend, który będę długo wspominać. Dziękuję organizatorkom (Paulinie i Żanecie) za możliwość uczestnictwa w spotkaniu. Dziękuję zwłaszcza Żanecie za gościnę, opiekę, karmelową kawusię, rundkę Scrabble (zwłaszcza za żleb :*) i pysznego kurczaka w sosie z suszonych pomidorów. Wróciłam do Warszawy na 23.00 pełna pozytywnej energii i chęci na więcej! Mam nadzieję, że spotkamy się niebawem po raz drugi!

spotkanie blogujacych mam trojmiasto 4Organizatorki:

Paulinawww.happystones.pl. Żanetawww.mother-andson.blogspot.com

Sponsorzy aukcji charytatywnej:

Ziaja, Urban Republic, KLAPP, Wydawnictwo Helion, Magnetic Words, puzzlove, Łapacze Snów, AWM, Hotel Otomin, Buba Broi, Pracownia bubaków, Dear Eco, Pudło nie Nudno, Omega Med., bucikibabice.pl, Jump City, Hop Siup, Bajki personalizowane

Sponsorzy spotkania:

CiuciuBabka Cafe, Kraina Wypieków, Papil Art., iApteka, Papierniczeni.pl, Kruk – hand made – czapki, kominy i inne, Mama i ja, Krokus – przetwórnia owoców i warzyw, Zakład że 3miasto, Colorlove, Ouhmania, Dziwne, u mnie działa, empik.foto, Herbaty DMG, Olmik, Frutto prezent, Nerola – torby hand made, torby.org

Zdjęcia: Heronima Pietrzak

Autor Gulbaska

Podobne wpisy

Wybrane na podstawie tagów
BABSKI DZIEN
Babski Dzień na Tor
ZAUFASZ
3 zasady bezpieczeń
spotkanie blogerów, grodzisk mazowiecki, logo
Mój blog ma moc!
bloger
Bloger to człowiek
www.blogowigilia.pl
Blogowigilia 2015 cz
www.blogowigilia.pl
Blogowigilia 2015 cz
bloger profesjonalny blox
Jak daleko mi do blo
 • Tez uwielbiam takie spotkania , milo było Cię poznać 😉

 • Suuuuuper 🙂 Żałuje, że mnie tam nie było 🙂

 • Takie spotkania są super! Podpisuje się pod prośbą Bożeny – następnym razem daj znać o takich spotkaniach 🙂

  • Dawałam znać! Na fp, ale dawałam 😛 Następny raz przekaz będzie bardziej dosadny 😉

 • Bożena Jędral

  Super, następnym razem proszę o cynk, pojedziemy razem 🙂

  • Żaneta Bomba

   będzie nam bardzo miło Cię gościć 🙂
   a żleb rządzi Olcia 😉

 • Super, takie spotkania są bardzo fajne i inspirujące.

  • I dają możliwość poznania miejsc, w których w innych okolicznościach pewnie byśmy nie zawitały