Dzieci to magiczne istoty. Tak prostolinijne, ufne i dobre, że wręcz nie pasują do naszego zepsutego, przesiąkniętego intrygami świata. Dzieci kojarzą mi się z wróżkami – małymi, delikatnymi istotami, które są bardzo ciekawe wszystkiego co je otacza. Dzieci mają też coś z chochlików – uwielbiają psoty. Powiadają, że w każdym z nas zostaje jakaś cząstka dziecka. Ja w to wierzę. Nawet w momentach, gdy przez codzienną gonitwę zapominam co jest w życiu najważniejsze potrafię przystanąć i zachwycić się błahostką. Wirującym na wietrze jesiennym liściem. Rozpuszczając się soplem lodu w pierwszych promieniach wiosennego słońca. Pojedynczym dzielnym kwiatem rosnącym wbrew prawy miejskiej dżungli. Uwielbiam te momenty.

dorosła w dzień dziecka

Znasz swoje wewnętrzne dziecko?

Mała Ola bardzo lubi poznawać świat. Jest bardzo otwarta na zawieranie nowych znajomości. Z tego powodu nie boi się jechać w nowe miejsce, gdzie wszyscy wokół będą dla niej obcy. Mała Ola ufa ludziom i ciągle wierzy, że ludzie są dobrzy.

Mała dziewczynka skryta we mnie uwielbia widok tęczy na burzowym niebie. Zatrzymuje się za każdym razem, gdy tęcza pojawia się na wodzie fontanny w słoneczny dzień. Mała Ola bardzo lubi deszcz. Może dlatego, że urodziła się w listopadzie? Mała Ola nie lubi wiatru, bo nie umie się przed nim obronić. Mała Ola lubi poranną mgłę, w której wypatruje magicznych stworzeń.

I nawet jeśli metryczka wskazuje na dorosłość, to jest jedna rzecz, która łączy wszystkie dzieci. Te małe, duże i te ukryte w dorosłości

Dzieci kochają bajki

Bo bajki, to źródło drogocennej wiedzy o życiu, którego musimy nauczyć nasze dzieci. Wszystkie trudne tematy – problemy z rówieśnikami, niezrozumienie siebie, przekazywanie moralnych wartości – przedstawione w formie bajki są łatwiej przyswajalne dla prosto myślącego umysłu dziecka.

Gdy czytamy z dzieckiem bajkę w formie książeczki możemy zadbać dodatkowo o zbudowanie bliskiej relacji z dzieckiem. Kojący głos mamy czy taty, czytający bajkę, jest najlepszym sposobem na zakończenie intensywnego dnia.

Osobiście uwielbiam oglądać z dziećmi bajki na ekranie telewizora.  Lubię te momenty, w których dialogi bohaterów przerywane są tylko naszym śmiechem.

Bywają jednak sytuacje, gdy jako rodzice, pomimo najszczerszych chęci, nie mamy już siły na jakąkolwiek wieczorną aktywność z dziećmi. W takich chwilach przychodzą nam z pomocą audiobooki – bajki nagrane w wersji audio.

Z okazji Dnia Dziecka prezentuję Wam bajkę, której na pewno nie znacie 🙂

Podoba Wam się? A Waszym dzieciom? 🙂

„Przygody Krecika w Poznaniu” to jedna z bajek, która wejdzie w skład audiobooka matek-blogerek zaangażowanych w realizację programu Certyfikaty OkiemMamy.pl

Autor Gulbaska
  • Super inicjatywa! Ja też uwielbiam bajki, najbardziej pisać 🙂

  • kocia_dama

    We mnie też jest dużo z dziecka 😉

  • O taaaaak, dzieci kochają bajki. A że nadal jestem dzieckiem… 😉

  • ha ha 🙂 coś w sam raz dla nas-poznaniaków 🙂